Menu

Chirurgia w przychodniach

Leczenie podejmowane przez chirurgów bardzo często wymaga wykonanie operacji. W takich przypadkach pacjenci najczęściej muszą być hospitalizowani, jednak nie zawsze występuje taka konieczność. Obecnie coraz więcej przychodni chirurgicznych oferuje leczenie, które pozwala ograniczyć konieczność hospitalizacji. W ramach dziedziny jaką jest chirurgia jednego dnia realizowane są takie zabiegi, które pozwalają na szybkie wypuszczenie po wykonaniu zabiegu pacjentów do domu. Ma to spore znaczenie w przypadku rekonwalescencji, gdyż wskazuje się, że dochodzenie do zdrowia w warunkach domowych jest znacznie szybsze.

Współczesna medycyna w coraz większym stopniu ma możliwości a jednocześnie stara się ograniczyć konieczność stosowania bardzo poważnych ingerencji chirurgicznych. Leczenie zachowawcze czy chirurgia jednego dnia mają na celu zmniejszenie czasu wykonania zabiegów chirurgicznych a jednocześnie ograniczenie ingerencji medycznej w organizm, co może prowadzić do konieczności wydłużenia czasu rekonwalescencji.

Po zabiegach wykonanych w przychodniach, w których realizowana jest chirurgia jednego dnia, pacjent może wyjść do domu w ciągu jednego dnia. Pobyt pacjenta w placówce medycznej najczęściej nie przekracza dwudziestu czterech godzin. Do plusów realizowanych w takiej sytuacji zabiegów zaliczyć można to, że można ograniczyć nieprzyjemny oraz stresogenny dla pacjenta pobyt w szpitalach. Jednocześnie możliwe jest skrócenie czasu wykonywania wielu zabiegów przez placówkę medyczną. Ma to spore znaczenie w zakresie możliwości przyjmowania w jednej placówce większej liczby pacjentów. Oczywiście wykonywanie takich zabiegów wymaga wykonania bardzo skutecznej diagnostyki, która zapewnia, że pacjent nie musi być hospitalizowany.