Menu

Konopie siewne - wiadomo, że nie wolno ale...

Konopie siewne nie powinny być kojarzone wyłącznie z marihuaną. Są w sumie dwie rośliny. Konopie siewne do jedzenia oraz konopie indyjskie stosowane do innych celów. Siewne konopie to włókniste oleiste rośliny, które mają łodygę, liście oraz kwiat. Najbardziej pożyteczna odmiana to konopie przemysłowe. Różnią się od indyjskich zawartością THC poniżej 1 procenta oraz zastosowaniem. Osiągać mogą nawet 5 metrów wysokości i rosną około pół roku. Uprawiać je będzie można praktycznie w każdym klimacie poza biegunem. Konopie w uprawie są bardzo łatwe. Rosną nawet na takiej glebie, która jest mało urodzajna.

Zakaz Palenia

W nasionach konopi znajduje się wiele białek, które w sumie liczą 10 aminokwasów. Charakterystyczne będzie to, że jest to białko, które porównywalne będzie z białkiem zwierzęcym. Lepiej przyswajalne niż białko soi, nie będzie powodowało dyskomfortu. Dodatkowo w nasionach znajduje się dużą ilość dobrego tłuszczu. Charakterystyczne będzie również to, że jest tam idealny stosunek kwasów omega 6 do omega 3 3:1. Organizm ich nie syntetyzuje w związku z czym musimy je dostarczać z pokarmem. Ich działanie jest jednak bardzo ważne dla naszego organizmu, dlatego trzeba dbać o to, by ich nie brakowało w naszym pokarmie. Kwasy, które będą spożywane w odpowiedniej ilości zmniejszą ryzyko chorób naczyniowo-sercowych, powstawanie zakrzepów. Dodatkowo mogą wpływać skutecznie na poprawę wyglądu skóry. Chronią przed powstawaniem stanów zapalnych oraz mogą wpływać na lepszą sprawność umysłową. 

Ponadto w nasionach znajduje się wiele witaminy E, magnezu, fosforu, cynku wapnia oraz żelaza. Witamina E jako silny antyutleniacz będzie pozytywnie działała na naczynia krwionośne, obniży ryzyko miażdżycy. Dodatkowo w nasionach konopi znajduje się dużo błonnika, który będzie bardzo dobrze działał na funkcjonowanie układu pokarmowego i odpowiada za regulowanie cholesterolu w organizmie. Może decydować o normalizacji pracy gospodarki węglowodanowej.

Konopie siewne

Nasiona mają więc wiele składników, które decydują o tym, że ich działanie będzie prozdrowotne. Dlatego na pewno będzie dobrze, jeśli uda nam się nasz dietę wzbogacić właśnie o ten produkt. W przypadku dzieci nasiona można włączyć do diety po 9 miesiącach życia, na początku w mielonej formie

Orzeźwiający napój z konopii zamiast piwa

Strony tematyczne:

Nasiona konopi

Okazuje się, że jest pewna grupa przedsiębiorców, którzy uważają, że napoje z marihuaną mogą być legalne. Lato się skończyło ale napoje orzeźwiające są zawsze na topie. Już w 2007 roku na naszym rynku pojawił się napój, w którego składzie znajdowało się THC. Szybko tym produktem zainteresowała się policja a firma, która wprowadziła go do sprzedaży twierdziła, że ma pozwolenie na sprzedaż w UE, dlatego nie musiała uzyskiwać drugiego takiego pozwolenia również w naszym kraju. Obecnie ten napój można jeszcze kupić w sklepach internetowych, ale nie ma szczególnego zainteresowania możliwe, że również dlatego iż cena jest już wyższa niż na początku sprzedaży. Zainteresowanie podobnymi produktami na całym świecie jednak nadal istnieje a rynek zbytu jest bardzo duży.

Medyczne działanie

W USA mamy całą linię napojów bezalkoholowych, które wzbogacone są właśnie przez zastosowanie THC. Producent zdecydował się dodatkowo wprowadzić dla nich specjalnie projektowanie butelki, które mają wiele ostrych odcieni. Co do smaków wprowadzono kilka różnych propozycji, dzięki czemu kupujący mają możliwość wybierania najlepszych dla siebie produktów. Jednak jak na nasze warunki zaskakująca jest cena w przeliczeniu na złotówki aż 40 złotych, dlatego w naszym kraju taki napój raczej nie miałby wielu amatorów. Również podobne działania podjęła firma na terenie Waszyngtonu, która wykorzystując lukę prawną zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży napój, który zawiera THC w takiej ilość, że po wypiciu nie ma pełnego odjazdu, ale można się już nieco wyluzować. Sami twórcy mówią o napoju tak: „ten napój sprawi, że będziesz jednością ze swoimi meblami”.

Reklama:

Medycyna estetyczna warszawa

Wydaje się, że za granicą zainteresowanie jest spore, ale na to, ze takie napoje pojawią się na naszym rynku raczej nie mamy co liczyć. Nie szybko zmieni się prawo na tyle, by napoje z THC były tutaj wprowadzone legalnie do obrotu. Natomiast już teraz można znaleźć napoje z konopiami bez THC i okazuje się, że sprzedawane w sklepach ekologicznych cieszą się niezłym zainteresowaniem, ale odlotu nie zagwarantują.

Napisz do nas w sprawie publikacji:
redakcja@zgrzyt.pl