Menu

Jakość implantów zębowych

Im wyższej jakości stosowane są materiały do realizowania wysokiej jakości sztucznych zębów, tym z jednej strony można uzyskać znacznie większą jakość i trwałość sztucznych zębów a z drugiej strony można również uzyskać znacznie bardziej estetyczny wygląd takich zębów. Jedną z metod stosowanych do uzupełniania ubytków zębowych jest proteza zębowa. Pozwala ona na redukowanie dużych ubytków zębowych. Jednak najczęściej jest to metoda stosowana u osób w wieku senioralnym lub średnim. Natomiast w przypadku stosowania leczenia u młodszych osób znacznie lepszą metodą bywa stosowanie implantów zębów. Tego rodzaju rozwiązania pozwalają na zapewnienie uzupełnienia zębów poprzez specjalne wszczepy, które pozwalają na zapewnienie znacznie ładniejszego wyglądu zębów. Nie bez znaczenia jest również większy komfort dla pacjenta, który może z takich sztucznych zębów wszczepianych w ramach zabiegów korzystać.

            Gdy stosowane są implanty zębów można korzystać również z różnorodnych materiałów. Obecnie zakres stosowanych materiałów obejmuje między innymi materiały z dodatkiem tytanu czy też materiały z dodatkiem porcelanowych. Tego rodzaju materiały mogą być w różnorodny sposób dopasowane do wyglądu naturalnych zębów.

            Im lepszej jakości materiały stosowane są przy tworzeniu sztucznych zębów, tym w większych stopniu można uzyskać wygląd sztucznych zębów podobny do zębów naturalnych. Dla wielu pacjentów ma to kluczowe znaczenie, gdyż pozwala na zapewnienie zastosowania takich sztucznych zębów, które pozwalają na zachowanie estetycznego wyglądu, ładnego uśmiechu, co bywa szczególnie ważne dla pacjentów aktywnych zawodowo. Jednocześnie implanty pozwalają na łatwiejsze zachowanie higieny jamy ustnej, jak też na bardziej komfortowe funkcjonowanie na co dzień.