Menu

Poradnia psychologiczna pomoże w potrzebie

Obawiasz się, że Twoje dziecko ma problemy emocjonalne? Podobnie sądzi wielu rodziców, gdy dziecko zmienia swoje zachowanie, na przykład z powodu wejścia w okres dojrzewania. W tym czasie często pojawiają się pierwsze bunty związane z chęcią niezależności i pokazania rodzicom, że można sobie radzić bez nich. Co zrobić, by przetrwać ten trudny okres? Zwykle wystarczy cierpliwość, a nastolatek ponownie stanie się spokojny i ułożony. Niekiedy dzieje się jednak inaczej.

Jeżeli okres dojrzewania jest dla nastolatka i rodziców szczególnie ciężki z powodu buntów polegających na sięganiu po używki, można wybrać się z dzieckiem do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Często pomoc osoby z większym doświadczeniem oraz możliwość spojrzenia na problem z punktu widzenia osoby trzeciej sprawiają, że rodzic dogaduje się z nastolatkiem. Poradnia psychologiczno-pedagogiczna pomaga dostrzec przyczyny problemu, które nierzadko leżą w tym, że dojrzewająca córka bądź dorastający syn w swoim odczuciu dostają od rodzica zbyt mało uwagi. Czują, że są niekochani, a ich problemy bagatelizowane. Psycholog z poradni pomaga w rozwiązaniu tego typu kwestii.

 

Odwiedzenie poradni psychologicznej dla dzieci może w dużym stopniu przyczynić się nie tylko do poprawy relacji na linii rodzic-nastolatek. Wizyta w takim miejscu pozwala również uchronić nastolatka przed kontaktami ze złym towarzystwem i konfliktami z prawem, które są częste u silnie buntujących się młodych ludzi. Warto porozmawiać z psychologiem i rozwiązać problem zanim nabierze na sile.